Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 12/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS rear gym 6:15p 7:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Burke B8-3 Petro Game South Loudoun B8-3 Mostek   KM 
7:30p 8:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > CYA B8-2 Dann Game South Loudoun B8-2 Choi   DC 
8:45p 10:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Gainesville B8-2 Compton Game Arlington B8-2 Ballard    
Falls Church, Jackson MS-Front gym 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > BRYC B8-2 Thomas Game McLean B8-2 Turgeon    
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Fort Hunt B8-2 Forti Game Herndon B8-2 Harley    
 Tue 12/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > CYA B8-2 Smith Game Lee District B8- McMinn    
8:00p 9:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Arlington B8-2 Maher Game South County B8-2 Matthews   KM 
Falls Church, Jackson MS rear gym 6:15p 7:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> BRYC G7-2 OConnor Game CYA G7-2 Francis    
7:30p 8:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Arlington G7-2 Filides Game Gainesville G7-2 Naples   PN 
8:45p 10:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> South Loudoun G7-2 McGovern Game Mt. Vernon G7-2 Garey   RM 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:15p 7:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B8-3 Peters Game Reston B8-3 Birkland   JH 
7:30p 8:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Falls Church B8-3 Sutton Game Burke B8-3 Smydra   J S 
 Wed 12/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Vienna G7-2 TOMLINSON Game Lee-Mt. Vernon G7-2 Carter   CC 
8:00p 9:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Springfield G7-2 Duckett Game McLean G7-2 Mendenhall   LM 
 Thu 12/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Desenti Game SYA B8-2 McGhee   CD 
8:00p 9:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > FPYC B8-2 Ragan Game Lee-Mt. Vernon B8-2 Bosley   JB 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 7:00p 8:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> SYA B7-1 Morin Game Fort Hunt B7-1 Koelsch gym usage changes  
8:15p 9:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Arlington B7-1 Shelley Game BRYC B7-1 Aquil gym usage changes  BS 
 Sat 12/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Baileys B8-3 TBD Game Burke B8-3 Petro    
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Belvoir B7-2 Shern Game Annandale B7-2 Nelson    
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> CYA B6-3 Lugo Game Burke B6-3 Mitchell   JM 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Turnpike B6-3 Ours Game South Loudoun B6-3 Webb    
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> Reston B6-3 Legler Game Springfield B6-3 Wilson    
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> McLean G7-2 Mendenhall Game Lee-Mt. Vernon G7-2 Carter   LM 
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Reston G7-2 Zeberlein Game CYA G7-2 Francis   JZ 
5:45p 7:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Mt. Vernon G7-2 Garey Game Gainesville G7-2 Naples   PN 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Vienna B7-2 Morton Game McLean B7-2 Nance   SN 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> CYA B7-2 Utterback Game Burke B7-2 Sturtevant   MU 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Gainesville B7-2 Schwemer Game Turnpike B7-2 Burns    
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Tallent Game Springfield B8-1 Robinson  MT 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Leggett Game Burke B8-1 Shouman   
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Great Falls B7-1 Nickles Game McLean B7-1 Carey   KC 
Alexandria, Mount Vernon HS #2 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Mt. Vernon G8-2 Elling Game Burke G8-2 Byrne   MB 
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Vienna G8-2 Bond Game Turnpike G8-2 Komaily    
5:45p 7:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Fort Hunt G8-2 Harris Game Fort Belvoir G8-2 Edwards    
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Arlington B7-1 Shelley Game Vienna B7-1 STOLBURG   HT 
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> CYA B7-1 Cubbage Game Springfield B7-1 Arguedas    
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Aquil Game SYA B7-1 Morin   IA 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Arlington G8-1 Abundo Game FPYC G8-1 Lester   MA 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Manassas Park B8-1 Vick Game CYA B8-1 Lee   DV 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Great Falls B8-1 Krawczyk Game Gainesville B8-1 Page   SK 
6:00p 7:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Reston B8-1 Lansdowne Game Arlington B8-1 Davis    
Annandale, Annandale HS-#2 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
2:15p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Varner Game Alexandria B7-2 Matthews    
3:30p 4:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> South Loudoun G8-2 Strohecker Game CYA G8-2 Jones   PJ 
4:45p 6:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> Manassas Park B8-3 Holden Game South Loudoun B8-3 Mostek from 11/23  KM 
6:00p 7:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Burke G7-1 Wyant Game SYA G7-1 Brubaker from 12/7  RW 
Arlington, Kenmore MS Court 1 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Springfield G7-1 Duckett Game Arlington G7-1 Eisenberg   AE 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Springfield G7-2 Duckett Game Arlington G7-2 Filides   CB 
11:30a 12:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> SYA G8-2 Heslep Game Arlington G8-2 Scarcella   JH 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Falls Church B7-2 Whitaker Game Arlington B7-2 Remedios   SW 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Arlington B7-3 Parker Game SYA B7-3 Downey   MP 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Arlington G6-1 Piacenza Game Burke G6-1 Coutinho   KC 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> South Loudoun G6-1 childress Game Gainesville G6-1 Holder   JH 
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Burke B6-2 Buttrey Game Herndon B6-2 Jones   IJS 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> South County B6-3 Johnson Game Springfield B6-3 Alvarez   KM 
2:00p 3:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Annandale B6-2 Hwang Game South Loudoun B6-2 Lanouette   SL 
Clifton, Liberty MS-#2 (N) 9:00a 10:15a  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Vienna G6-1 PARRIS Game CYA G6-1 Kang   MK 
10:15a 11:30a  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> SYA G6-1 Moore Game Fort Hunt G6-1 Loving    
11:30a 12:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Arlington B6-2 Ghariani Game McLean B6-2 Cicale   RC 
12:45p 2:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Vienna B6-2 Choi Game SYA B6-2 Hill   JH 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 9:00a 10:15a  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Falls Church B6-2 Kusic Game Fort Hunt B6-2 Forti    
10:15a 11:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> CYA B6-2 Robinson Game Gainesville B6-2 Murray   DM 
11:30a 12:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> South Loudoun G8-2 Samson Game Baileys CC G8-2 Hudson    
12:45p 2:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Gainesville G6-2 Furlong Game FPYC G6-2 Lester from 12/7  KL 
South Riding, Freedom HS-#2 2:15p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Fort Hunt B7-1 Koelsch Game South Loudoun B7-1 Webb-   GS 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Lee-Mt. Vernon B7-2 Rush Game South Loudoun B7-2 Ackley   JA 
4:45p 6:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> South Loudoun G7-2 McGovern Game BRYC G7-2 OConnor   RM 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:00p 3:10p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Gainesville G8-1 Gilliam Game McLean G8-1 Megas    
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Burke G8-1 Edwards Game CYA G8-1 McConnell   PM 
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Gainesville B7-1 Weinschenk Game Reston B7-1 Robinson    
7:00p 8:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> McLean G8-2 McNicoll Game CYA G8-2 Rathinavelu   BM 
 Sun 12/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS rear gym 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 1:00p 1:15p  TBD no use    CC