Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 03/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Hayfield HS-#2 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Arlington G8-1 Eisenberg Game Fort Hunt G8-1 Prater G8-1  RR 
4:30p 5:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Burke G8-1 Shimp Game CYA G8-1 Costigan G8-1  SC 
5:45p 7:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Arlington G8-2 O'Reilly Game Annandale G8-2 Sawi  G8-2   
7:00p 8:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> South Loudoun G8-2 Howell Game Vienna G8-2 Trotter G8-2  RH 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
Annandale, Annandale HS-#2 2:00p 2:15p  TBD no use    CC 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:15a 10:30a  >Girls>Girls 5th grade Division 2> Gainesville G5-2 Furlong Game SYA G5-2 Moore G5-2 champ   
10:45a 12:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Gainesville G5-1 Holder Game CYA G5-1 Kang G5-1 champ  MK 
12:15p 1:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 3> Hurricanes B5-3 Richards Game Gainesville B5-3 Ly B5-3 champ   
1:45p 3:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Manassas Park B5-2 Gaskins Game Great Falls B5-2 Brown B5-2champ  MB 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Jame Lees B5-1 Wade Game BRYC B5-1 Gonzalez B5-1 champ   
Falls Church, Baileys Comm Ctr 12:00p 12:45p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 9:15a 10:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 3> FPYC B6-3 Varner Game McLean B6-3 Nance B6-3 champ  LV 
10:45a 12:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> BRYC B6-2 Aquil Game Great Falls B6-2 Nickels B6-2 champ  CC 
12:15p 1:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> SYA B6-1 Morin Game South Loudoun B6-1 stemberger B6-1 champ  SM 
1:45p 3:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Burke G6-1 Seay Game McLean G6-1 Crittenberger G6-1 champ   
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 2> Burke G6 2 Wyant Game Springfield G6-2 Duckett G6-2 champ  RW 
Falls Church, James Lee Center 9:00a 9:30a  TBD no use    CC 
9:30a 10:45a  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Lee-Mt. Vernon B7-3 Peters Game CYA B7-3 Dann B7-3   
10:45a 12:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Arlington B7-3 Farrell Game South Loudoun B7-3 Park B7-3   
12:00p 1:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Great Falls G7-2 Kerrigan Game Fort Hunt G7-2 Harris  G7-2  
1:15p 2:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Arlington G7-2 Fowler Game CYA G7-2 Rathinavelu G7-2  JF 
2:30p 3:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> McLean B7-1 Leggett Game Reston B7-1 Lansdowne B7-1   
3:45p 5:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Manassas Park B7-1 Vick Game Burke B7-1 Shouman B7-1  DV 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 3:00p 3:15p  TBD no use    CC 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > McLean B8-2 Jackson Game Gainesville B8-2 D'Andrea B8-2 semi   
4:30p 5:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Sullivan Game South Loudoun B8-2 Wolin B8-2 semi   
5:45p 7:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Vienna B8-1 Marsden Game Annandale B8-1 Nelson B8-1 *  DM 
7:00p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> SYA B8-1 Resquin Game Lee-Mt. Vernon B8-1 Hoskins B8-1 *  LR 
 Sun 03/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Edison HS - Main 12:15p 1:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 3> South Loudoun B8-3 Arbore Game Lee-Mt. Vernon B8-3 Lucio B8-3 champ   
1:45p 3:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Sullivan Game Gainesville B8-2 D'Andrea B8-2 Champ  RD 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Vienna B8-1 Marsden Game SYA B8-1 Resquin B8-1 *champ  DM 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 12:00p 12:45p  TBD no use  Do not enter gym until 12:30pm!  CC 
Annandale, Annandale HS-#1 12:15p 1:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 2> Arlington G8-2 O'Reilly Game South Loudoun G8-2 Howell G8-2 champ   
1:45p 3:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Arlington G8-1 Eisenberg Game CYA G8-1 Costigan G8-1 champ  RR 
3:15p 4:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> CYA G7-1 McConnell Game McLean G7-1 McNicoll G7-1 champ  PM 
4:45p 6:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 2> Great Falls G7-2 Kerrigan Game Arlington G7-2 Fowler G7-2 champ  
Fairfax, Lanier Middle School  11:00a 11:30a  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS Aux 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
Falls Church, Jackson MS-Main (C) 1:00p 1:15p  TBD no use    CC 
Lorton, South County MS - Main 12:15p 1:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> McLean B7-1 Leggett Game Manassas Park B7-1 Vick B7-1 champ   
1:45p 3:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Springfield B7-2 Robinson Game Turnpike B7-2 Battaglia B7-2 champ  MB 
3:15p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 3> Arlington B7-3 Farrell Game CYA B7-3 Dann B7-3 champ   
McLean, McLean HS-Aux (N) 4:00p 4:15p  TBD no use    CC 
McLean, McLean HS-Main(N) 4:00p 4:15p  TBD no use    CC